Dragon Software Program Manager, SpaceX

David Pavlík

O řečníkovi

V pěti letech chtěl se svým bratrancem odpálit malý model rakety. Tenkrát se jim ale nepovedlo zažehnout modelářský motor. Dnes si svůj dětský sen plní ve velkém. I díky jeho práci na oběžnou dráhu vzlétají rakety SpaceX za desítky milionů dolarů.

Pracoval pro nejbohatší a nejmocnější muže světa - pro Billa Gatese v Microsoftu, kde stál u spuštění Microsoft Office; pro Jeffa Bezose v Amazonu anebo pro Reeda Hastingse v Netflix, kde byl u startu seriálu House of Cards. Teď pomáhá Elonu Muskovi posílat rakety do vesmíru a připravit se na budoucí kolonizaci Marsu.


“Přínos Čechů je obrovský, znám spousty lidí, kteří toho dokázali strašně moc. ”

Zjisti, co dělal v tvých letech

 • 2003

  22 let

  Microsoft

  Začíná svoji kariéru ve společnosti Microsoft. Přes zákaznický servis se vypracovává na vedoucího publikování obsahu. Stál u spuštění zásadního produktu - Microsoft Office.

 • 2011

  30 let

  Amazon

  Přichází do internetového giganta mezi obchody, Amazonu, na pozici technického programového manažera. Dostal se zde například k populárnímu a rostoucímu cloudu Amazon Web Services (AWS). Testoval například jeho odolnost.

 • 2012

  31 let

  Netflix

  Nastupuje do Netflixu jako technický programový manažer. Říká, že před SpaceX mu dal nejvíce právě Netflix a to díky volnosti, kterou zaměstnanci dostávají. Nejsou tolik kontrolováni a omezováni a vedení věří, že konají v nejlepším zájmu firmy.

 • 2014

  33 let

  SpaceX

  Nastupuje do ambiciózní firmy SpaceX a stává se dalším Čechem, který pracuje pro Elona Muska. Jako Dragon Software Program Manager tam spolupracuje na vypouštění raket do Vesmíru a budoucí kolonizaci Marsu.