New Age

Tom Krcha

Jak realizovat své šílené nápady

Jak v té největší zkratce něco vymyslet, naškálovat a nepřepiplat. Často ty nejabsurdnejší nápady mají ty nejzajímavější příběhy. Jsou to nápady, které jsou v mnohém případě smeteny ze stolu, ale já jim dávám tu největší naději, protože definují zpravidla něco nového a nepoznaného. Jenže nápady bez činu postrádají hodnotu. O tom co mě pomáhá ke sprintu z nuly k jedničce a poté nastavit běh na delší maraton.

“Měl jsem to štěstí, že jsem si našel práci, která je současně mým koníčkem.”

O řečníkovi

Jeden z nejuznávanějších českých digitálních designerů. Po několika letech života v San Franciscu se vypracoval do pozice Senior Product Managera v technologickém gigantovi Adobe, kde měl například se svým týmem na starosti ambiciozní projekt Comet a byl také jedním z klíčových lidí, kteří stáli v pozadí nástroje Adobe XD.

Po 10 letech v Adobe letos přešel do pozice CEO ve startupu Facemoji, což je nástroj, který je schopen na základě technologie rozpoznání obličeje převést grafickou podobu do kódu a ten je pak přenášen s téměř nulovou zátěží na data.

Zjisti, co dělal v tvých letech

 • 2003

  18 let

  Bannery.cz

  Zakládá službu pro sdílení bannerů. Milióny bannerů se denně zobrazovaly na webových stránkách.

 • 2005

  20 let

  Libimseti.cz

  Kromě práce pro spoustu dalších projektů a firem působil například jako softwarový inženýr pro populární seznamovací portál Libimseti.cz, kde měl na starost videochat a další aplikace.

 • 2008

  23 let

  Adobe

  Startuje jeho celkem desetileté působení u Adobe - softwarového giganta zaměřeného na oblast počítačové grafiky, publikovaní a předtiskové přípravy. Měl na starost například projekt Comet.

 • 2018

  33 let

  Facemoji

  Nastupuje jako CEO do startu-pu Facemoji, což je videochatovací aplikace, která místo reálného obličeje využívá virtuálního avatara.