New Age

Marie Havlíčková

Každodenní dávka pochybností

„Mám na to?” „Jak to zvládneš, když nemáš dostatek zkušeností?” „Co když udělám fatální chybu a firmu potopím?” „Ty si na to troufáš? V jaké jiné firmě se taková změna povedla?” Jen malý výčet pochybností, kterým jsem denně při své cestě ve vedení miliardové firmy čelila – ať už svým nebo od okolí. Jak jsem se naučila s nimi zacházet, aby mě i firmu nebrzdily, ale naopak dále rozvíjely?

Čím méně zkušeností s něčím máš, tím méně si troufáš na to se do něčeho nového pustit, přijmout novou příležitost - obzvláště když jsi zrovna dokončili vysokou školu, je ti něco přes dvacet, strach z neznámého může přebít odvahu udělat krok do neznáma. Může, ale nemusí!

“Holky musíte trochu chtít. Nikdo vám nic na zlatém podnosu nosit nebude.”

O řečníkovi

Řídí největší slevový portál v Česku - Slevomat, jehož loňský obrat vyšplhal na 2,5 miliardu korun. Z manažerky pro Prahu se postupně vypracovala až na CEO. Na slevový portál přilákala spoustu velkých firem, jako jsou Baťa nebo Vodafone a v tomto trendu pokračuje.

Ve volném čase ráda cestuje do divoké přírody a učí se vařit tamní speciality, které pak často zařazuje i do svého jídelníčku. Miluje ferraty, snowboard a squash. Často se také stane obětí sázek, protože se ráda nechá vyhecovat.

Zjisti, co dělala v tvých letech

 • 2012

  25 let

  Nástup do Slevomatu

  Po studiu na Univerzitě Karlově startuje svojí kariéru u slevového portálu Slevomat.cz. Nastupuje na pozici City Manager.

 • 2014

  27 let

  Začíná Slevomatu šéfovat

  Přes další pozice postupně povyšuje až na CEO Slevomatu. Pomohla mu také k prodeji do britských rukou.

 • 2015

  28 let

  Forbes 30 pod 30

  V roce 2015 ji český časopis Forbes zařadil do žebříčku nejtalentovanějších mladých Čechů.

 • 2017

  30 let

  Jedna z nejvlivnějších žen ČR

  Český časopis Forbes ji zařadil mezi 100 nejvlivnějších žen Česka.