Konference

Martin Vohánka

Eticky a férově k miliardám?

Etika a morálka je v byznysu velice důležitá a vždycky se vyplatí. Proč je důležité být v byznysu férovým chlapem, který je pozitivním vzorem pro své zaměstnance? V čem spočívá zodpovědnost za firmu, finance a zaměstnance a jak si ochránit osobní i firemní brand? Tohle vše se Martin naučil s praxí při budování svého miliardového byznysu a právě takové rady a tipy do podnikání ti předá na své přednášce.

“Myslím si, že v životě každého jsou tři důležité oblasti: rodina, práce a širší společnost.”

O řečníkovi

Stál u zrodu společnosti, jejíž obrat v loňském roce přesáhl 30 miliard Kč. W.A.G. payment solutions spatřila světlo světa nedlouho poté, co Martin dokončil střední školu. Ve svém oboru patří mezi pětici největších firem v Evropě s cílem poskytovat efektivní řešení pro silniční mobilitu. Zákazníkům umožňuje platit za pohonné hmoty, mýto a další služby rychle, bezpečně a bezhotovostně.

Je typickým příkladem toho, že vysokoškolské vzdělání není vždy jedinou cestou a zárukou úspěchu. Jako selfmade man se zařadil na 40. místo nejbohatších Čechů (podle časopisu Forbes). V praxi si velmi zakládá na dodržování etických zásad.

Zjisti, co dělal v tvých letech

 • let

 • 1995

  20 let

  Zakládá W.A.G payment solutions

  Po ukončení střední školy založil společnost W.A.G. Firma, kterou dodnes řídí, se výhradně specializuje na finanční služby pro flotily profesionálních dopravních společností křižujících Evropu.

 • 2007

  32 let

  Rozvoj Eurowagu

  Eurowag zahajuje zahraniční expanzi a dnes zaměstnává 600 profesionálů v 15 evropských kancelářích.

 • 2014

  39 let

  Finalista EY Podnikatel roku

  Dostal se do finále prestižní soutěže, která vzdává hold výjimečným osobnostem v oblasti podnikání.