Konference

Václav Novák

Jak na příběhy s dobrým koncem

Příběhů s dobrým začátkem je mnoho, těch s dobrým koncem je však žalostně málo. Firma musí fungovat jako celek, ne jen po částech. Jaké kroky je třeba udělat, pokud se společnost dostane do problémů? Jak vybrat správné lidi, kteří potáhnou za jeden provaz? A proč nevyužívat zkratky? Odpovědi na tyto otázky a spoustu manažerských tipů a triků ti předá Václav ve svojí přednášce.

“My hrajeme hru a ta hra se jmenuje byznys. A ta hra má pravidla. No rules, no games.”

O řečníkovi

Pracovat na 25 projektech, aniž by ani jedna z těchto firem zkrachovala? To je v tvrdém světě byznysu velký úspěch a Václav Novák se tím může chlubit. Milovník Vergilia a placatých aut, co má za sebou hodně zajímavá dobrodružství a nevěří na zkratky, je zároveň jeden z našich nejlepších krizových managerů.

Václav postaví na nohy i firmy, se kterými je to už hodně špatné. Stal se záchranou pro ocelářský holding Vítkovice, Stavostroj, eBanku, ČSA a další. V minulosti také dva roky žil v indiánské rezervaci, kde učil matematiku.

Zjisti, co dělal v tvých letech

 • 1985

  30 let

  Emigrace

  Emigruje do Kanady a následně do USA, kde vystudoval ekonomii na University of Phoenix.

 • 1990

  35 let

  Návrat domů

  Vrátil se do Evropy, kde nejdříve vedl českou pobočku rakouské firmy ASA a posléze se začal věnovat krizovému managementu.

 • 1996

  41 let

  Zakládá M.L. Moran

  Spoluzaložil společnost M.L. Moran, která je dnes považována za skupinu s nejrozsáhlejšími referencemi v oblasti krizového managementu.

 • 1999

  43 let

  Tržby 700 000 000 Kč

  V prvním roce se dostali na tržby 40 milionů korun, ve druhém na 400 milionů korun a ve třetím už byli na 700 milionech korun.

 • 2000

  44 let

  Záchrana holdingu Vítkovice

  Pár týdnů před bankrotem zachránil hutnicko-strojírenského giganta. Holding vytáhl z nejhoršího a nyní opět prosperuje.

 • 2007

  51 let

  Záchrana významné české chemičky Setuza

  Zachránil a půl roku kontroloval největšího tuzemského výrobce oleje Setuzu.

 • 2009

  53 let

  Restrukturalizace ČSA

  Nikde na světě se nepovedlo něco, jako Václavovi v ČSA. Nikomu se do záchrany nechtělo, on ale přišel a chopil se toho stylem “kluci uhněte, podívám se na to”. A povedlo se. Dokonce veřejně vystoupil před všemi zaměstnanci a vysvětloval jim situaci.