Konference

Daniel Franc

Firma jako komunita

Rodina místo týmu. Vášeň místo práce. Síť místo orgchartu. Ochota místo povinnosti. Důvěra místo kontroly. Nemožné, naivní, utopické...? Vytvořte z tvůrců nebo uživatelů vašeho projektu nebo firmy komunitu a zažijete i mnohem víc. A nemusíte hned radikálně měnit vše, dílčí komunitní principy jsou použitelné v mnoha typech projektů. Společně pojmenujeme tři klíčové oblasti charakterizující komunitní spolupráci a ukážeme si 3 konkrétní akce v každé z nich, které můžete hned příští den podniknout i v nekomunitních týmech a projektech, aby se v nich probudila energie, o které jste dosud netušili, že v nich dříme.    

“Lidé musí být odlišní! Jinak nevytvoří něco, co převyšuje jejich individuální možnosti.”

O řečníkovi

Daniel Franc stojí v čele týmu společnosti Google, jenž má na starosti jeden z nejrozsáhlejších programů pro spolupráci v IT a podnikatelské sféře, který on sám před 10 lety spoluzakládal.

Za svou kariéru Daniel působil i jako technický ředitel několika technologických projektů a firem u nás i v zahraničí. I když část svého života strávil v USA, Austrálii a v JAR, svou základnu má stále v Praze.

Zjisti, co dělal v tvých letech

 • 1997

  23 let

  Rideseek.net, WebStudy Inc.

  Založil jeden z prvních globálních nástrojů na sdílení jízd přepravními prostředky. V roce 2001 ho prodal. Ve stejném roce spoluzaložil WebStudy Inc., jeden z prvních e-learningových portálů, kde působil 12 let.

 • 2005

  31 let

  UNISONA Studio

  Po pětiletém působení v roli nezávislého konzultanta Daniel zakládá vlastní konzultační firmu, jejímiž klienty jsou firmy jako Honeywell, Manpower, GE nebo IGM.

 • 2007

  33 let

  Gug.cz

  Daniel byl také u zrodu první komunitní Google platformy, která se stala modelem pro všechny uživatelské skupiny Google.

 • 2012

  38 let

  Externí konzultant pro Google

  Daniel se stává externím konzultantem vývojových skupin společnosti Google.

 • 2015

  41 let

  Programový manažer v Google

  Po 2 letech v roli externího konzultanta nastupuje do Googlu na pozici programového manažera. Má na starost vedení přes 1000 developerských komunit.