New Age

David Šiška

Neúspěchem k úspěchu

Viditelné úspěchy jsou jen jedna strana mince. David má za sebou pracovní neúspěchy i vážné zdravotní problémy, které ho výrazně formovaly a byly pro něj cenné životní lekce. Drží se motta “Cesta je cíl a to, jaký k ní zvolíš přístup, je rozhodující a záleží jen na tobě.

“Létání pro mě znamená svobodu, která je pro mě nejvyšší hodnota.”

O řečníkovi

David Šiška je ukázkovým příkladem toho, že když vám něco nevyjde, není to konec nadějí. Právě neúspěch Davidova startupu „Universator“ určil směr jeho kariéry. Na startupové akci se setkal s Ondřejem Raškou ze skupiny Miton, pro kterou David začal záhy pracovat. Netrvalo dlouho a díky svému úsilí se David vyšplhal až do čela služby Bonami, která nabízí inspiraci a prodej bytových doplňků a interiérového designu. Bonami buduje jako otevřenou technologickou firmu a má s Bonami ambici stát se největším online prodejcem v Home&Living kategorii v CEE regionu.

V současnosti David řídí 120 lidí a byznys s obratem 1mld. korun ve 4 zemích střední a východní Evropy. Od loňského roku navíc figuruje na žebříčku časopisu Forbes mezi nadějnými mladými Čechy „30 pod 30“.

Zjisti, co dělal v tvých letech

 • 2010

  22 let

  První projekt Universator

  Universator byl něco jako Tripadvisor pro univerzity. Úspěch však nesklidil, ale Davidovi dodal zkušenosti potřebné pro další kariéru.

 • 2013

  25 let

  Start v Bonami

  Nastoupil do Bonami, kde měl za úkol správné a bezchybné zpracování logistiky, a také expanzi do dalších krajin (Slovensko, Polsko).

 • 2016

  28 let

  Přesun na pozici CEO Bonami

  Za 3 roky z pozice experta na logistiku rovnou do křesla CEO, kde dnes spravuje víc než 700 milionů korun ve střední a východní Evropě.

 • 2017

  29 let

  Forbes 30 pod 30

  Díky výsledkům a dosavadní kariéře ho Forbes zařadil do uznávaného žebříčku 30 pod 30.