Headhunter, Bubenik Partners

Jan Bubeník

O řečníkovi

Je zakladatelem personálně – poradenské společnosti Bubenik Partners, kterou vede již více než 10 let. Vystudoval medicínu a v době sametové revoluce patřil mezi organizátory studentské stávky. V roce 1989 zasedal za Občanské fórum v tehdejším Národním shromáždění. Poté však z politické sféry odešel a věnoval se studiu ekonomie a angličtiny v USA.

V současné době se Jan naplno věnuje svým podnikatelským záměrům. Působí jako headhunter, kde pomáhá vybírat manažery do vedoucích pozic. Jan tzv. sbírá vztahy mezi chytrými, zajímavými a motivovanými lidmi stejně jako jiní sbírají obrazy nebo známky. A jak sám říká, v tomto oboru se našel. Mezi hlavní postavy, které ho významně ovlivnily v postoji k životu, patří Václav Havel.

“Lidé očekávají, že se nějakým způsobem zachováte. A když to děláte delší dobu, uvěří vám vaše pozice, vaše názory.”

Zjisti, co dělal v tvých letech

 • 1989

  21 let

  Odpůrce režimu

  Jan se při svém studiu na Karlově Univerzitě angažoval i politicky, byl jedním z organizátorů studentské stávky, následně po svrhnutí režimu zasedl i do poslaneckého křesla, tehdy to byl nejmladší poslanec. Následně byl zvolen i do ČNR, ale na mandát rezignoval a odjel za studiem do Ameriky.

 • 1997

  29 let

  Konzultant pro McKinsey & Co.

  Po studiích v Americe se vrátil zpátky na Karlovu Univerzitu, ale studium již nedokončil. Následně se zaměstnal jako manažerský konzultant pro McKinsey & Company, kde vydržel 2 roky.

 • 1999

  31 let

  10 let poté

  Jan byl hlavní organizátor vzpomínkové akce 10 let poté k výročí Sametové revoluce.

 • 1999

  31 let

  Ředitel Korn/Ferry International

  Po zkušenosti z McKinsey & Co. se stal Jan ředitelem Korn/Ferry International, nasbírané zkušenosti následně využil ve svůj prospěch při budování své firmy.

 • 2001

  33 let

  Bubenik partners

  Po 2 letech ve vedení nadnárodní společnosti se Jan rozhodl, že to zkusí na vlastní triko. Tento tah mu vyšel, protože na našem území se nenajde moc lidí, kteří by o headhuntingu věděli víc.

Kup si vstupenku včas

Vstupenky se zdražují už za

09 dní : 18 hodin : 09 minut : 41 sekund

 • Souhvězdí Student

  Student

  Je ti do 26 let, aktivně studuješ a máš platný průkaz studenta? Jásej, máš to nejlevnější.

 • Souhvězdí Pod 30

  Pod 30

  Pořád ti v žilách koluje mladá, čerstvá krev a je ti do 30 let? Tak tenhle lístek je pro tebe.

 • Souhvězdí Profesionál

  Profesionál

  Pro ty, kterým už bylo více jak 30 let, ale nepřestali na sobě pracovat. Tohle je tvá vstupenka.